Hledáte levné kontaktní čočky? Navštivte eshop Kontakto.cz

Potřebujete poradit? Volejte 558 712 283! 

impress

Asi nejčastěji se šilhání, nebo strabismus, objevuje u dětí, nicméně i u dospělých není úplnou výjimkou. Hlavní projev je hledění každého oka jiným směrem. Jedno nebo dokonce obě oči mohou být odchýlené od rovnoběžného pohledu.

silhaniŠilhavost se projevuje přibližně u 30% lidí. Osoby se šilhavostí mají zhoršený orientační smysl, takže je pro ně obtížné sportovat. Také po estetické stránce není šilhavost nijak příjemná.

Projevy a příznaky šilhání

Odhalit šilhání je poměrně jednoduché. Je vidět na první pohled. Osoby trpící šilhavostí, ale také toto cítí. Tato osoba může dvojitě vidět nebo mít pocit změn v pohybu očí. Jak jsme se již zmínili, také orientace v prostoru je velmi složitá, proto se šilhající může potýkat s častými případy pádů. V případě dvojitého vidění není totiž jasné, který z viděných obrazů je ten správný.

Varianty šilhání

Dle směru šilhání můžeme šilhání rozdělit na:

    • Šilhání sbíhavé

Postižené oko hledí směrem ven z obličeje.

    • Šilhání rozbíhavé

Postižené oko naopak směřuje dovnitř obličeje.

Léčba šilhání

    • Tradiční léčba

Speciální brýlová skla umí lámat paprsky světla, tak, že směřují do nejostřejšího místa vidění. Šilhavé oko se tak srovná. K největší námaze pak dochází u oka, které šilhá. Také proto se u dětí aplikuje zakrytí nešilhavého oka.

    • Chirurgická léčba

Chirurgickým zákrokem se upravují okohybné svaly. Dle potřeby je jejich délka upravena, šilhající oko pak bude ve správném fyziologickém postavení. Tato varianta je využívána především u předškolních dětí.

V případě dospělého, který šilhá, lékaři přistupují k nastavitelným stehům.

Šilhání a kontaktní čočky

Kontaktní čočky vám sice šilhání nespraví, nicméně po jeho odstranění je můžete začít bez potíží používat pro korekci zraku. Vybrat si můžete ze široké nabídky v internetovém obchodě Kontakto.cz čočky od mnoha výrobců a s různou délkou nošení (měsíční kontaktní čočky, jednodenní kontaktní čočky, čtrnáctidenní kontaktní čočky).


Přečtěte si také:

Find Us On Facebook

Sledujte nás na Facebooku a neunikne Vám žádná akční nabídka na kontaktní čočky a s nimi spojený sortiment!

Sledujte nás

Facebook