Hledáte levné kontaktní čočky? Navštivte eshop Kontakto.cz

Potřebujete poradit? Volejte 558 712 283! 

impress

Oči představují velmi citlivý lidský orgán, který je přímo vystaven řadě vlivů z okolního prostředí, ale může trpět i v důsledku zdánlivě nesouvisejících zdravotních problémů. O zdraví očí je třeba dbát a i sebemenší náznak diskomfortu či podráždění nepodceňovat. Obzvláště obezřetní by měli být uživatelé kontaktních čoček, kteří své oči do jisté míry čočkami zatěžují.

Onemocnění zvané keratokonus postihuje oční rohovku, které se postupně může výrazně zhoršovat. Konečnou fází této nemoci je až úplná ztráta zraku. Naštěstí je moderní medicína tak vyspělá, že tuto nemoc dokáže pozastavit a stabilizovat.

Na trhu existuje široká nabídka typů a značek kontaktních čoček. Sám by si pacient určitě neměl rozhodovat, které čočky si pořídí, například objednáním online na základě předpisu pro dioptrické brýle.

Obdobně jako u jídla, kosmetiky a dalšího spotřebního zboží, je také na obalu kontaktních čoček označena doba použitelnosti. Jestliže budete vaše kontaktní čočky používat po uplynutí exspirace, pak na sebe berete riziko případného onemocnění vašich očí.

Heterochromie pochází z řeckého slova heteros – jiný a chroma – barva. Jedná se o vzácnost u člověka nebo zvířat.

Tak jako při sváření, řezání kovu nebo frézování používáte ochranné brýle, je důležité používat při práci na počítači, tabletu nebo dalších přístrojích brýle, které ochrání vaše oči před modrofialovým zářením.

Sítnice se nachází v zadní části oka. Je to vnitřní tenká vrstva, plná cév. Úkolem sítnice je zprostředkovat obraz vnímaného předmětu a zrakovým nervem je odeslat do zrakových center v mozku.

Myopie neboli krátkozrakost je jedna z refrakčních vad, která se objevuje až u třetiny pacientů. V současné době je považována za klasické civilizační onemocnění, při kterém špatně vidíte do dálky.

Kontaktní čočky jsou moderní kompenzační pomůckou, kterou využívají pacienti se zrakovou vadou. Kontaktní čočky přichází do přímého kontaktu s oční bulvou, a proto je velmi důležité, aby se o ně jejich nositel dobře staral. Jaká je tedy ta správná péče?

Jste rozhodnuti, že sobě nebo svému dítěti pořídíte kontaktní čočky? Zajímá vás, zda je potřeba při výběru kontaktních čoček zohlednit aktuální věk? Pak vás ubezpečíme, že žádný výrobce kontaktních čoček nedává věkovou hranici pro pohodlné nošení kontaktních čoček.

Find Us On Facebook

Sledujte nás na Facebooku a neunikne Vám žádná akční nabídka na kontaktní čočky a s nimi spojený sortiment!

Sledujte nás

Facebook